W dniu 13.05.2019 roku na boisku przy ul. Budowlanej w Mińsku Mazowieckim odbył się sparing RC Mazovii Mińsk Mazowiecki vs Belsize Park Rugby Club z Londynu.

Mecz został rozegrany w zastępstwie meczu 3 kolejki II Ligi Rugby z Chaosem Poznań. Drużyna z Wielkopolski nie stawiła się na meczu ze względów kadrowych.

Mecz rozpoczął się po myśli mińskich rugbystów którzy po kilku minutach od rozpoczęcia spotkania zdobyli pierwsze przyłożenie, które potem zostało podwyższone.

Następnie do głosu doszła drużyna z centralnego Londynu i zdobyła swoje punkty (dwa przyłożenia i jedno podwyższenie). Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 7:19.

W drugiej połowy drużyna z Mińska Mazowieckiego nie rozpoczęła zbyt dobrze tracąc kolejne punkty. Jednakże w kolejnych minutach gospodarze doszli do głosu zdobywając w krótkim czasie dwa przyłożenia (oba podwyższając). Na 15 minut przed końcem drugiej połowy wynik widniał 21:26.

Niestety pod koniec drugiej połowy Mińszczanie opadli nieco z sił oraz zaczęli popełniać proste błędy, co wykorzystała bardziej doświadczona drużyna z Londynu zdobywając kolejne przyłożenia. Mecz zakończył się wynikiem 21:43.