W sobotę, 28 września, zagraliśmy w wyjazdowym meczu z Gryfami w Rudzie Śląskiej. Po przegranej na inaugurację sezonu z drużyną Posnanii pokazaliśmy się z lepszej strony.

Mecz rozpoczął się od wymiany akcji jednak żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć przyłożenia. W 6 minucie meczu po dobrym przegrupowaniu młyna i szybkiej akcji ataku punkty dla Mazovii przyłożył Grzegorz Pleskot. Chwilę później podwyższył Mateusz Kocon i prowadziliśmy 0:7. Do 21 minuty mecz był zacięty i żadna z drużyn nie zdołała uargumentować swojej wyższości, kiedy to żółtą kartką został upomniany zawodnik Mazovii (10 minut kary poza boiskiem). Przewagę jednego zawodnika skrzętnie wykorzystała Ruda Śląska i zdobyła przyłożenie, którego nie zdołali podwyższyć. Chwilę później karą indywidualną został ukarany również zawodnik Gryfów i obie drużyny grały w osłabieniu. Przed przerwą Mateusz Kocon wykorzystał dwa rzuty karne i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 5:13.

Druga połowa zaczyna się ponownie od celnego kopnięcia z karnego przez Kocona i dopisania kolejnych trzech punktów. Mecz wciąż był wyrównany, jednak zawodnicy ze Śląska w jednej z akcji znaleźli sposób na obronę Mazovii i przedarli się na pole punktowe przyjezdnych. Po chwili zdobyli kolejne 2 punkty z podwyższenia. Do końca meczu obie ekipy szły łeb w łeb. Przy wyniku 12:16 mogło zdarzyć się wszystko, jednak ostatnie słowo należało do nas. Karnego wykorzystał kopem na słupy niezawodny Mateusz Kocon. Po kopie sędzia zagwizdał po raz ostatni, a Mazovia zapisała pierwsze 4 punkty do ligowej tabeli wskakując tym samym na trzecią pozycję.

Wynik końcowy: Gryfy Ruda Śląska 12 – 19 RC Mazovia Mińsk Mazowiecki Dla Mazovii punktowali: Mateusz Kocon 14pkt (1podwyższenie, 4karne) i Grzegorz Pleskot (przyłożenie) Skład RC Mazovia Mińsk Mazowiecki: Sebastian Jaworski, Dawid Wernik, Łukasz Witowski, Krystian Kopczyński (C), Jakub Woźnica, Paweł Dzięcielski, Rafał Iwanow, Mariusz Siwiec, Paweł Woźniak, Mateusz Kocon, Grzegorz Pleskot, Artur Wadas, Piotr Jurkowski, Arkadiusz Głuchowski, Alcindo Uware. Z ławki rezerwowych weszli również: Brandon Gwara, Kamil Czajka, Mariusz Rawa, Mateusz Zagrodzki, Rafał Kowalczyk. Sztab szkoleniowy: Paweł Piekarek (pierwszy trener) i Leszek Kopczyński (asystent trenera).