W dniu 13.04.2019 roku na stadionie Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie RC Mazovia zmierzyła się z gospodarzami MIedziowymi Lubin.

Mecz od początku nam nie szedł i już po kilku minutach gospodarze cieszyli się z przyłożenia (be podwyższenia). Pomimo szybko straconych punktów nie poddaliśmy się i walczyliśmy dalej starając się realizować przedstawione na odprawie założenia taktyczne. Niestety nie byliśmy w stanie zdobyć punktów. Gospodarze natomiast pod koniec I połowy ponownie położyli oraz udanie podwyższyli wynik i na przerwę schodzili prowadząc 12:0

Druga połowie niewiele różniła się od pierwszej jeżeli chodzi o grę naszej drużyny. Pomimo starań nie byliśmy w stanie grać tego czego od nas oczekiwano. Jedyne punkty zdobyliśmy po dwójkowej akcji Sebastiana Zawadzkiego (rajd z ominięciem kilku zawodników Miedziowych) oraz Pawła Dzięcielskiego i Jakuba Rożka (przyłożenie poprzedzone równie udanym rajdem obydwu zawodników).

Przeciwnicy zdobyli jeszcze 4 przyłożenia (które trzykrotnie podwyższali) i wygrali mecz 38:5. Przeciwnicy nie byli wyraźnie lepsi jednakże bez skrupułów wykorzystali nasze proste błędy (których zrobiliśmy naprawdę dużo). Za dwa tygodnie będziemy mieli możliwość zmazania plamy i pokazania się z dobrej strony.