W dniu 19.09.2020 w Lubinie w wyjazdowym meczu RC Mazovia Mińsk Mazowiecki zdecydowanie wygrała z drużyną gospodarzy Miedziowymi Lubin 38 do 17.

Mecz od początku toczył się w szybkim tempie. Obie drużyny postawiły na szybkie podania i dynamiczne wejścia. Pierwsze punkty w meczu zdobył Rafał Iwanow, który po solowej przyłożył piłkę na polu punktowym. Udanie podwyższył kopnięciem Filip Skup.

Po kilku minutach drużyna Miedziowych po ciekawej akcji zdobyła swoje pierwsze punkty ale bez podwyższenia, więc wynik nadal był korzystny dla Mazovii.

Do końca pierwszej połowy punkty zdobywali już tylko zawodnicy Mazovii: Grzegorz Pleskot, Artur Wadas oraz Marcin Materka. Wszystkie przyłożenia zostały zdobyte po indywidualnych rajdach ww. zawodników. Dwa przyłożenia udało się podwyższyć i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 5 -26 dla mińszczan.

W pierwszych kilkunastu minutach drugiej połowy, żadnej z drużyn nie udało się położyć punktów, choć walka na boisku była bardzo intensywna. Niestety w tym momencie zawodnikom RC Mazovii zaczęło brakować sił co zaowocowało dwoma przyłożeniami gospodarzy. Na 10 minut przed końcem było 17- 26.

Drużyna Mazovii nie odpuściła i to ona zdobyła kolejne dwa przyłożenia. Najpierw na solowy rajd zdecydował się Mariusz Siwiec i na kontakcie oddał piłkę Pawłowi Dzięcielskiemu, któremu zostało tylko położyć tuż przy słupach. Później Paweł Dzięcielski sprytnie odzyskał piłkę i po przebiegnięciu kilku metrów świetnie podał do Sebastiana Zawadzkiego a ten w swoim stylu minął kilku zawodników gospodarzy i położył tuż przy linii bocznej.

Chwilę później sędzia zakończył spotkanie. RC Mazovia odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Skład Mazovii: Mariusz Rawa, Rafał Iwanow, Krystian Kopczyński, Arkadiusz Radzikowski, Rafał Woźnica, Michał Sadowski, Paweł Dzięcielski, Mariusz Siwiec, Filip Skup, Kacper Starak, Grzegorz Pleskot, Artur Wadas, Sebastian Zawadzki, Bartosz Redzik, Marcin Materka. Rezerwowi: Mateusz Zagrodzki.