W niedzielę 17 marca o godzinie 13.00 odbył się kolejny sparing rugbystów RC Mazovia przed sezonem wiosna 2019. Tym razem przeciwnikiem naszej ekipy byli zawodnicy z AZS AWF Warszawa Rugby (środek tabeli pierwszej ligi). AZS jest zdecydowanie najmocniejszą drużyną z jaką nam się przyszło zmierzyć w ostatnim czasie. Mecz zakończył się naszą porażką 24 – 55, ale pokazaliśmy się z dobrej strony.

Mecz odbywał się systemem 4 x 20 minut. Pierwsze dwie kwarty były wyrównane choć obie zakończyły się naszymi porażkami odpowiednio 12:17 i 5:7

W pierwszej kwarcie była iście bokserska wymiana ciosów i na boisku działo się bardzo dużo zdobyliśmy 2 przyłożenia + jedno podwyższenie natomiast AZS AWF 3 przyłożenia i jedno podwyższenie.

W drugiej kwarcie dopiero tuż przed jej końcem zostały położone punkty, zarówno dla Mazovii jak i dla AZSu. AZS dodatkowo podwyższył swoje przyłożenie.

W trzeciej i czwartej kwarcie inicjatywa była zdecydowanie po stronie AZS AWF i obie kwarty przegraliśmy odpowiednio 0:12 i 7:19

W trzeciej kwarcie punkty kładli tylko zawodnicy AZS AWF dwukrotne przyłożenie oraz jedno podwyższenie.

W ostatniej kwarcie już na samym jej początku AZS przyłożył dwukrotnie z podwyższeniem. My odpowiedzieliśmy jednym przyłożeniem wraz z podwyższeniem. W ostatnich minutach meczu AZS przypieczętował zwycięstwo zdobywając kolejne przyłożenie.

Punkty dla Mazovii zdobywali:

5 minuta – Brandon Gwara – 5 pkt

15 minuta – Grzegorz Pleskot – 5 pkt + 2 pkt Arkadiusz Głuchowski podwyższenie

39 minuta – Radosław Maksymiuk – 5 pkt

75 minuta – Rafał Iwanow – 5pkt + 2 pkt Artur Wadas – podwyższenie

Za zdjęcia z meczu serdecznie dziękujemy panu Leszkowi Siporskiemu:)

PS: Więcej zdjęć z wydarzenia w galerii:)